Prozdrowotne produkty konopne

herbata konopna

Współcześnie spożywamy bardzo dużo sztucznych lekarstw na niemal wszystkie dolegliwości. Nie jest to zdrowe dla naszego organizmu. Alternatywą dla leków farmaceutycznych są produkty medycyny niekonwencjonalnej, dające o niebo lepsze efekty od chemicznych medykamentów kupowanych w aptece.

W poszukiwaniu prawdy o leczącej mocy natury, warto sięgnąć do skarbnicy wiedzy zielarskiej, z której kiedyś korzystali nasi przodkowie. Jedną z roślin wykazujących prozdrowotne właściwości są konopie, znane na ziemiach polskich od bardzo dawna. W pełni zalegalizowane w Polsce konopie medyczne nie zawierają substancji psychoaktywnych, a produkty na bazie konopi stają się coraz bardziej popularne.

Dzieje się tak dlatego, że konopie mogą przynieść bardzo korzystne rezultaty w leczeniu niemal wszystkich schorzeń oraz niedyspozycji ciała i psychiki. Służą też odstresowaniu ludzkiego organizmu. Konopie mają w swoim składzie wiele cennych i odżywczych składników takich jak zdrowe tłuszcze, błonnik, białko, minerały, i różne witaminy.

Poza tym niewiele osób wie, że nasiona konopne doskonale nadają się do kulinarnych celów. Poza bardzo zdrowymi olejami konopnymi, można również spróbować czekolady z nasionami konopii czy napić się wywaru z liści konopnych.

Dlatego, herbata konopna posiada zarówno terapeutyczne, jak i lecznicze właściwości. Pomaga zdystansować się od stresujących wydarzeń. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Wypita wieczorem wprowadza w stan relaksu i odpoczynku, natomiast kiedy spożyjemy ją nad ranem pozytywnie nastroi nas na cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *