Profile aluminiowe do taśm led – przyszłość świetlnej branży

profile aluminiowe do taśm led

Jak w profil aluminiowy wkleić taśmę led? Plan jest taki, żeby wkleić taśmę w profil, zamknąć go szybko i zaślepić zaślepkami. Jedna zaślepka jest bez dziurki, a druga jest z dziurką, więc od razu trzeba wziąć to pod uwagę, przy montażu.

Profile aluminiowe do taśm led

Profile aluminiowe do taśm led są bardzo funkcjonalne i warto dowiedzieć się jak je montować. Zacznijmy od wklejenia taśmy w profil. Najpierw zaczynamy od tyłu, przyklejamy, dociskamy dobrze taśmę, następnie odklejamy trochę więcej taśmy, napinamy taśmę tak, żeby była w linii prostej ustawiona na środku profilu. W następstwie przejeżdżamy palcem po kolei. Jeżeli na tym etapie dobrze dokleimy taśmę do profilu aluminiowego- taśma będzie się trzymała. Jeżeli nie dopilnujemy tego, żeby taśma była dobrze doklejona, to po pewnym czasie taśma po prostu zacznie odklejać się. Na końcu profilu zostawiamy 2 cm wolnego miejsca, aby pozostawić miejsce na dolutowanie przewodu i wypuszczenie go z owego profilu. Możemy również dokleić taśmę tak, żeby dochodziła do końca profilu, jednak wówczas będzie mało miejsca na wpuszczenie przewodu. Następnym krokiem będzie dolutowywanie przewodów. W pierwszej kolejności nakładamy cynę na przewody. Następnie nakładamy cynę na taśmę led.

Pamiętajmy, że na przewodzie zawsze jeden kabel jest oznaczony kolorem czerwonym i ten dolutowujemy do plusa. Do tego etapu wystarczy najtańsza lutownica do 30 zł. Następnie profil będziemy zamykali szybką. Szybki są wciskane, więc są bardzo łatwe do montażu. Wszystko wykonujemy ręcznie. Szybka bardzo łatwo jest wsuwana i wysuwana. Nadmiar szybki możemy uciąć nożykiem do tapet. Teraz do profilu dokładamy zaślepki- jedna zaślepka jest z dziurką. Oczywiście ta z dziurką idzie na stronę z przewodem. Zaślepki są bardzo łatwe w montażu, bo je po prostu się wsuwa. Po założeniu zasuwamy szybką. Z drugiej strony stosujemy zaślepkę bez dziurki, gdyż nie mamy z tej strony przewodu. W efekcie mamy profil gotowy, który jest cały. Teraz podpinamy jeszcze zasilanie. Używamy zasilacza gniazdkowego, który jest zakończony wtykiem dc.

Dlatego do przewodu wychodzącego z taśmy LED dołączamy gniazdo dc. Sprawdzamy, czy całość działa. Zasilacz podpinamy do prądu. Jeżeli po podłączeniu część profilu działa, a część nie- przyczyna jest prosta. W gnieździe dc mamy bolec, który za pomocą śrubokręta musimy rozchylić, żeby stykał się ze wtykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *