Lifting jako metoda odmładzania

lifting

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej często bywa mylony z odchudzaniem, co jest nieprawdą. Zabieg liposukcji polega bowiem na modelowaniu sylwetki. Tkanka tłuszczowa podskórna znajdująca się w poddawanej zabiegowi partii ciała zostaje podmieniona w mikrogranulki, a następnie wydalana z organizmu.

Badania potwierdzają, że raz usunięta tkanka tłuszczowa zazwyczaj nie odtwarza się, a więc ewentualne późniejsze wahania masy ciała nie powinny mieć wpływu na utrzymanie proporcji sylwetki uzyskanych w wyniku tego zabiegu. Dodatkowym atutem metody PAL jest opcja uzyskania dużej precyzji zabiegu i stosunkowo niewielka jego inwazyjność. Liposukcja to zabieg, który często bywa jedyną nadzieją dla osób zabieganych, które nie mają czasu na rygorystyczne diety i męczące ćwiczenia fizyczne. Podjęcie decyzji o zabiegu nie jest łatwe, bo jest to jednak ingerencja medyczna.

Większość pacjentów, decydujących się na tę metodę kształtowania sylwetki, ma za sobą wiele bezskutecznych prób zlikwidowania nadmiaru tłuszczu za pomocą uprawiania sportu oraz stosowania przeróżnych diet. W ich sytuacji zabieg jest koniecznością, szczególnie, że obciążająca układ kostny nadwaga prędzej czy później odbije się negatywnie na zdrowiu. W dzisiejszych czasach zachowanie estetycznej sylwetki uważane jest niemal za obowiązek.

Pomijając już nawet fakt, że nadmierne kilogramy stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, gdyż ludzie wysportowani i proporcjonalnie zbudowani są postrzegani przez społeczeństwo jako bardziej atrakcyjni. Natomiast lifting to metoda, która pomaga odzyskać młody wygląd. Często stosowana jest do poprawienia wyglądu skóry twarzy i jej naprężenia.

Dowiedz się więcej o lifting Kraków w Sekretach Piękna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *