Jakie produkty z minky dla dzieci?

produkty z minky dla dzieci

Minky od kilku lat skutecznie wdziera się na rynek i do serc rodziców. Przebojem wszedł do wyposażenia niemowląt i na dzień dzisiejszy trudno jest naleźć mamę, która nie miała by minky w wyprawce swojego maluszka.

Czym jest minky?
Minky to miękki polar lub pluszowa dzianina wykonana z poliestru. Jej cechą charakterystyczną są wypustki w kształcie kropek. W języku angielskim jest to minky dots, skąd wzięła się nazwa tkaniny.

Obecnie już nie tylko kropki są wypustkami na minky. Możemy również znaleźć gwiazdki, które również podbiły serca mam.

Co można uszyć z minky dla dzieci?
Produkty z minky dla dzieci i niemowląt to kołderki, prześcieradła, poduszeczki, kocyki, a nawet misie i szlafroczki. Tak naprawdę z minky szyje się wszystko, czego mogą potrzebować dzieci i niemowlęta.

Bardzo popularne produkty z minky dla dzieci i niemowląt to cała wyprawka do łóżeczka. Szyje się prześcieradełka, kocyki, czy ochraniacze do łóżeczka.

Zalety minky
Minky zyskało wielka popularność ze względu na cechy materiału. Jest on łatwy w czyszczeniu, szybko schnie i przede wszystkim nie wolno go prasować. Prasowanie może zmienić strukturę materiału. I cudowne kropki, które są jego charakterystycznym znakiem, mogą zniknąć.

Minky, mimo iż jest tkanina sztuczna nie wywołuje podrażnień u dzieci. Materiał został przebadany pod kontem substancji szkodliwych i otrzymał gwarancje bezpieczeństwa.

Produkty z minky dla dzieci i niemowląt są bardzo cieplutkie. Jest to kolejna zaleta minky. Cechuje go wysoka izolacja termiczna. Dzięki temu nawet cienki kocyk z minky przyjemnie otuli naszego maluszka i nie pozwoli mu zmarznąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *