Cud natury czy dzieło człowieka?

stomatolog

Obecnie wszczepione są do ludzkich organizmów w celu odtworzenia naturalnej funkcji danego organu. Mogą też przyjmować rolę „zastępnika” by zlikwidować widoczne oznaki niedoskonałości. Najczęściej są używane w zastępstwie tkanki twardej. Mowa oczywiście o niezastąpionych implanty.

Najczęściej implanty stosuje się w zastępstwie kości czy stawów. Bardzo często są przeprowadzane operacje wszczepienia endoprotezy (implant, którego zadaniem jest zastąpienie lub wspomożenie utraconej funkcji ) stawu biodrowego. Rzadsze natomiast są operacje wszczepienia endoprotez innych stawów.

Jednak największą popularnością cieszą się implanty zębów Kraków. Ich zadaniem jest zastąpienie utraconego zęba. Proces implantacji można podzielić na dwie fazy: jednofazowy (założenie obudowy protetycznej w tym samym czasie co implant ) i dwufazowy (założenie implantu w późniejszym czasie. W zależności od lokalizacji zęba czas ten wynosi w granicach od 3 do 6 miesięcy).stomatologstomatolog

Obecnie stomatologia oraz implantologia stomatologiczna bazują na osteointegracji. Technika implantologiczna swym zasięgiem obejmuje także rekonstrukcje kości na przykład poprzez zabieg podniesienia zatoki szczękowej. Zabieg wymaga użycia materiału kościozastępczego lub też czasem kościotwórczego. Warto zauważyć, że materiał ten jest także swego rodzaju implantem. Bez skorzystania z tych zabiegów w zasadzie nie jest możliwe wszczepienie implantów osobom chorującym na osteoporozę lub zaawansowaną paradontozę.

Implanty znane są także w chirurgii estetycznej. Najlepiej wiedzą o tym kobiety, które poddały się zabiegowi powiększenia piersi. Silikonowe implanty piersi są także popularne wśród kobiet, które utraciły swą pierś z powodu nowotworu.

Ludzki organizm ulega coraz to nowym modyfikacjom stąd termin ten odnosi się także do implantów podskórnych bądź też implantów w miejscach intymnych. Warto zauważyć, że tego rodzaju zabiegi nie zawsze przeprowadza dyplomowany specjalista.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *