Pokój dziecka – jak urządzić

Postawmy sprawę jasno. Nigdy, nawet gdybyśmy najbardziej się starali, nie urządzimy pokoju naszej pociechy w taki sposób, by była zadowolona. W skrajnych przypadkach, jeśli poświęcimy ogromnie dużo czasu, dobrej woli i pieniędzy, jedyną nagrodą będzie pomruk „okej”. Mimo to niestrudzenie urządzamy pokoje naszych maluchów. Zadbajmy, by były odpowiednio przystosowane.

Pościel dla niemowlaka bezwzględnie musi być wykonana z tkanin naturalnych, takich jak bawełna czy len. Zadbajmy o to, by nasze dziecko w chwili odpoczynku, gdy jest najbardziej bezbronne, nie podtruwało się szkodliwymi syntetykami. Zewnętrzny świat i tak oferuje nam tak wiele zanieczyszczeń. Nie ma przed nimi ucieczki i to jest dobre, ponieważ hartuje nasz układ immunologiczny. Lecz choć w domu zapewnijmy mu odpowiedni odpoczynek. Długotrwały trening mogę zaszkodzić nawet najlepszym sportowcom.

Co za tym idzie, kołdra dla dziecka również musi być wykonana z materiałów organicznych. Proponuję tutaj wełnę (na zimę) oraz gęsi puch (w wersji letniej). Sprawi to, że nasze posłanie stanie się wygodne, przewiewne, bezpieczne.

Warto zadbać także o to, by całe „łóżkowe” wyposażenie było miłe dla oka. Nie kupujmy chłopcu poszewek w kwiatuszki! Jeśli dziecko interesuje się piłką nożną, wyszukajmy coś ze znanym piłkarzem. Przyszły astronauta z przyjemnością przykryje się kawałeczkiem nieba z drogą mleczną.
Oczywiście często sklepy nie oferują nam tego, co byśmy chcieli. Skąd wziąć wymarzony wzór? Wystarczy dobry jakościowo materiał! Na nim wydrukujmy bądź wyszyjmy coś, dzięki czemu nasza pociecha się uśmiechnie i szepnie „dziękuję”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *